Mieszkańcy naszego województwa dostają fałszywe SMS o nałożeniu kwarantanny. - W treści podany jest link, to próba wyłudzenia danych – ostrzega Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega: mieszkańcy naszego województwa i całej Polski, otrzymują wiadomość SMS o nałożeniu kwarantanny. W treści podany jest link (adres) do strony.
- To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link – ostrzega Dorota Gibała, kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE Rzeszów.

WSSE przypomina, że kwarantanna nakładana jest automatycznie po przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej.

Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy SMS o następującej treści: „Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play.”


 
Jeszcze raz ostrzegamy, SMS taki jak na załączonym zdjęciu jest fałszerstwem!!!

TEKST: RED (Mat. Pras.)