Informujemy, że od 1 stycznia 2022 roku wznawia swoją działalność Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lesku. Przerwa w spotkaniach oraz zajęciach spowodowana była nagłym odejściem naszego przewodniczącego oraz serdecznego kolegi śp. Aleksandra Żmudy.

Wyrażamy głęboki żal z tego powodu i zachowamy pamięć o nim oraz wspomnienie wspaniałych chwil, które razem przeżyliśmy. Chcemy kontynuować nasze spotkania, które uważamy za bardzo ważne i potrzebne, ponieważ dostarczają nam wiele wzruszeń, pozytywnych emocji oraz przeżyć. Do członkostwa w Sekcji zapraszamy wszystkich byłych pracowników oświaty z terenu powiatu leskiego - nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkół oraz placówek oświatowych.

W dniu 24 listopada odbyło się spotkanie organizacyjne Zarządu Sekcji. Uczestniczył w nim prezes zarządu ZNP Adam Błaszczyk. Na spotkaniu wybrano przewodniczącą ZNP Sekcji Emerytów i Rencistów, którą została Anna Sopata. Ustalono również, że będą kontynuowane dotychczasowe spotkania okolicznościowe oraz wycieczki. Już na przełomie stycznia i lutego planowane jest spotkanie świąteczno - noworoczne. Kolejne spotkania będą organizowane z okazji Dnia Kobiet, Świąt Wielkanocnych, Dnia Matki, Dnia Nauczyciela. Planowana jest także wycieczka do Beskidu Niskiego w dniach 24 - 26 czerwca 2022r. Inne spotkania będą organizowane w miarę potrzeb zgłaszanych przez poszczególnych członków.

Naszym celem jest także powrót do tematycznych spotkań, które odbywać się będą cyklicznie raz w tygodniu (np. gra w brydża, zajęcia artystyczne, ruchowe, zdrowe żywienie). Korzystając z okazji, pragniemy z całego serca podziękować pani Marii Jończyk za przekazanie stołu bilardowego na rzecz ZNP. Postaramy się, aby mogli z niego korzystać wszyscy chętni, jak również aby była możliwość nauki tej ciekawej gry zręcznościowej. Zawsze warto uczyć się czegoś nowego, a tym bardziej teraz, na emeryturze trzeba znaleźć czas dla siebie, swoich pasji i zainteresowań.

W dniu 15 stycznia 2022r. o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie świąteczno - noworoczne w Domu Nauczyciela „Bocianówka”, ul. Mickiewicza 17, siedzibie naszego Oddziału.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z przewodniczącą Sekcji Anną Sopatą, tel. 600 955 463 oraz z pozostałymi osobami: Joanna Żmuda tel: 797 953 696, Jadwiga Paszko tel: 660 305 846, Anna Rettinger tel: 609 208 279. Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa do 8 stycznia 2022r.
Serdecznie zapraszamy!

TEKST: Zarząd ZNP Sekcja Emerytów i Rencistów