(Nowa koncepcja obwodnicy zaproponowana przez PZDW w Rzeszowie)

PZDW ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji nowej obwodnicy Leska. W związku z tym, mieszkańcy miejscowości przez które ma przebiegać droga, na spotkanie w tej sprawie zaprosili również Starostę Powiatu Leskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lesku.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji drugiej obwodnicy Leska, która ma prowadzić przez Wolę Postołową i Huzele (od red. - budowę pierwszej obwodnicy zaplanowano kilkadziesiąt lat temu przez Glinne i Jankowce).
Jak alarmują członkowie Komitetu Społecznego Razem Dla Przemyślanej Lokalizacji Obwodnicy Leska, w związku z planowaną inwestycją, w której budowę zaangażował się Samorząd Województwa Podkarpackiego, wyburzonych może zostać nawet kilkadziesiąt domów, a unikatowe pod względem przyrodniczym leskie błonia zostaną zniszczone.

Mieszkańcy miejscowości, przez które ma przechodzić planowana droga nie poddają się i walczą o zmianę przebiegu drogi. Najbliższe spotkanie w sprawie ten inwestycji zaplanowano na czwartek 17 marca w świetlicy wiejskiej w Huzelach, o godz. 19:00.

„W związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi z ogłoszeniem przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przetargu na opracowanie dokumentacji tak zwanej „obwodnicy” biegnącej przez Lesko - Wolę Postołową i Huzele, informujemy że w dniu 17 marca 2022 r. (czwartek) o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Huzelach odbędzie się zebranie, na którym omawiane będą tematy dotyczące dalszych działań w tej sprawie. Z uwagi na ważność poruszanych kwestii prosimy o liczne przybycie mieszkańców Huzel, Woli Postołowej, jak również innych osób które są zainteresowane tym tematem.”

„Szczególne zaproszenie kierujemy do Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy w Lesku, a zarazem mieszkańca Huzel - Pana Dariusza Kotyły, który deklarował pomoc w kwestii „obwodnicy”. Zapraszamy również radnego Woli Postołowej - Pana Łukasza Podkalickiego.
Równie mocno chcielibyśmy zaprosić starostę powiatu leskiego - Pana Andrzeja Olesiuka. Skoro w czasie spotkania członków komitetu z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego siedział z nim po jednej stronie stołu, to na pewno jest zorientowany w temacie i wyjaśni nam wiele wątpliwości związanych z budową „obwodnicy”.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.”

TEKST: RED
GRAFIKA: FB SOŁECTWO HUZELE