Ruszył kolejny nabór wniosków do programu Działaj Lokalnie Fundacji Bieszczadzkiej. Organizacje, które złożą projekty, mają szanse zdobyć 6 tys. zł na rozwój lokalnych społeczności.

Fundacja Bieszczadzka we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- W XII edycji Programu „Działaj Lokalnie -2022” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia – informuje Lucyna Sobańska, koordynatorka projektu Działaj Lokalnie oraz wiceprezeska Fundacji Bieszczadzkiej. - Program kierujemy do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Wnioski do DL XII-2022 mogą być składane przez wnioskodawców działających na terenie gmin: Baligród, Bircza, Czarna, Komańcza, Lesko, Olszanica, Ustrzyki Dolne, Tyrawa Wołoska i Solina.

Będzie można ubiegać się o dotację do 6.000 zł. Wnioskodawcy wnoszą wkład własny - 25 proc. wartości wnioskowanej dotacji w tym: 5 proc. wkład finansowy (środki realizatora na pokrycie kosztów projektu) oraz 20 proc. wkład niefinansowy (np. praca wolontariacka na rzecz projektu, użyczenie sali, przekazane rzeczy). Wyjątkiem będzie finansowane działań akcyjnych i jednorazowych, które zmniejszają negatywne skutki pandemii lub, w ramach ścieżki specjalnej „Działaj lokalnie i solidarnie z Ukrainą” dotyczą wsparcia uchodźców z Ukrainy.

- Od wnioskodawców oczekujemy pomysłów, nowych ofert, które mogą być adaptacją działań podejmowanych przez inne środowiska lub zupełnie nową propozycją. Składane do Konkursu projekty mogą być rozwinięciem wcześniej podjętych działań. Szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu – dodaje koordynatorka.

Dotowane projekty będzie można realizować od 1 czerwca do 31 grudnia 2022 roku.
Termin naboru wniosków: 21.03.2022r - 22.04.2022r.

Wnioski do Działaj Lokalnie XII-2022 należy składać wyłącznie poprzez generator wniosków dostępny na stronie: www.dzialajlokalnie.pl i www.fundacjabieszczadzka.org

Spotkania szkoleniowo - informacyjne odbędą się:
4 kwietnia 2022r. (poniedziałek) w Ustrzykach Dolnych w Help Desk, ul.1 Maja 10 o godz.13.00
5 kwietnia 2022 r. (wtorek) w Lesku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, ul. Rynek 1 o godz. 13.00

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dodatkowych informacji o programie zapraszamy też na konsultacje indywidualne, telefoniczne:
Renata Kapuścińska - Frankowska: nr 600891729, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lucyna Sobańska: 881 537 554 lub w siedzibie Fundacji Bieszczadzkiej, po wcześniejszym ustaleniu terminu konsultacji.

Obowiązkowo w konsultacjach lub szkoleniu informacyjnym muszą wziąć udział przedstawiciele organizacji lub grup nieformalnych, które po raz pierwszy wnioskują do programu Działaj Lokalnie !!!

TEKST: red