Zapraszamy na Zawody Wędkarskie dla dzieci, które odbędą się w niedziele 17 lipca, na łowisku PZW Pstrąg Stawy Szczawne. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 15 roku życia. Termin zgłoszeń mija dziś o godz. 16.

Jak mówią organizatorzy, celem zawodów jest popularyzacja wędkarstwa, bezpiecznego zachowania nad wodą, szacunku do przyrody wśród dzieci, jako formy czynnego wypoczynku z dala od nudy i komputera, w gronie rówieśników o podobnych zamiłowaniach.

Organizatorem zawodów jest koło PZW „Lipień” Lesko.
Termin i miejsce zawodów:
- termin zawodów: 17.07.2022 r. Niedziela
- łowisko stawy - PZW Pstrąg Stawy Szczawne

Zawody mają charakter otwarty i są oparte na rywalizacji „fair play”. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 15 roku życia. Zawodnicy startują w klasyfikacjach indywidualnych, w przedziałach wiekowych 5 do 10 lat (decyduje rok urodzenia) oraz od 11 do 15 roku życia.

Organizator nagradza zawodników, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Zwyciężają wędkarze z największą ilością punktów, wyliczonych zgodnie z zasadą: 1 punkt za każdy gram złowionych ryb. Ważeniu podlegają jedynie ryby żywe oraz ryby, które osiągnęły dolny wymiar ochronny.

Nad przebiegiem zawodów czuwa komisja sędziowska powołana przez organizatora. Podczas zawodów obowiązuje połów metodą spławikową lub gruntową. Zawodnicy łowią na jedną wędkę.

Wszystkie złowione w czasie zawodów ryby muszą być przechowywane w stanie żywym siatkach a po zważeniu muszą być wypuszczone do wody. Zawodnik przetrzymujący ryby w wiadrach itp. będzie zdyskwalifikowany.

Każdy wędkarz obowiązany jest do posiadania podbieraka, oraz przyrządu do usuwania haczyków (tzw. wypychacz). Organizator zezwala opiekunom na pomoc zawodnikowi, w wypadkach: holu dużej ryby, lub awarii sprzętu.

W czasie trwania zawodów dozwolone jest stosowanie zanęt. Zawodnicy sami losują swoje stanowiska. Wskazane, aby każdy zawodnik posiadał ze sobą krzesełko wędkarskie.

Udział w zawodach jest bezpłatny - NIE MA WYMOGU OBOWIĄZKU KARTY WĘDKARSKIEJ !!!

Organizator stawia wymóg, aby KAŻDEMU ZAWODNIKOWI BEZWZGLĘDNIE TOWARZYSZYŁ OPIEKUN! - osoba pełnoletnia, ze względu na bezpieczeństwo wędkarzy!
Każdy zawodnik po zakończeniu łowienia pozostawia swoje stanowisko w stanie czystym.

PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW
*od godz. 8:00 – otwarcie biura zawodów
*do godz. 8:30 – przyjazd i rejestracja zawodników
*godz. 8:40-8:45 – uroczyste otwarcie zawodów
*godz. 8:45-8:55 – losowanie stanowisk
*godz. 8:55-9:05 – przejście zawodników na stanowiska – przygotowanie do zawodów
*godz. 10:00 -13:00 – czas trwania zawodów
*godz. 13:15 -13:45 – ważenie ryb
*godz. 13:45 – 14:45 – praca komisji sędziowskiej, poczęstunek pieczenie kiełbasek
*godz. 15:15 – ogłoszenie wyników rywalizacji

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia na zawody przyjmowane są tylko smsem -  na numer 696 649 788 lub poprzez FB koła PZW Lipień Lesko https://www.facebook.com/groups/lipienlesko
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 15 lipca do godziny 16.00. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia uczestnika, telefon kontaktowy do opiekuna.
Kontakt do organizatora 696-649-788

Zapraszamy serdecznie PZW LIPIEŃ LESKO (więcej informacji TUTAJ)

TEKST: red
ZDJĘCIE: PZW LIPIEŃ LESKO