(grafika: GUS)

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który jest obowiązkowy dla każdego z nas. Wraz z rozpoczęciem spisu wystartowała Loteria promocyjna, w której można wygrać m.in. 16 samochodów miejskich - Toyota Yaris.

Zgodnie z decyzją Centralnego Biura Spisowego od początku kwietnia do 3 maja, jedyną formą wzięcia udziału w spisie jest samospis internetowy, przeprowadzany w interaktywnym formularzu, dostępnym na stronie internetowej www.spis.gov.pl Samospis można również przeprowadzić dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99, wybierając kanał „Spisz się przez telefon”.

Od 4 maja będzie można spisać się również poprzez wywiad telefoniczny lub wywiad bezpośredni przeprowadzany przez rachmistrza spisowego pochodzącego z naboru realizowanego przez gminy.

Ponieważ pojawiają się oszuści podający się za rachmistrzów, pragniemy zwrócić Państwa uwagę, aby w takich sytuacjach przypadki te zgłaszać na Policję, gdyż do 4 maja żaden rachmistrz spisowy nie jest upoważniony do prowadzenia wywiadów.

Spis to nie tylko obowiązek, ale i płynąca z przyjemność. Wszystko dlatego, że wraz z jego rozpoczęciem wystartowała Loteria promocyjna. Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie internetowej: https://loteria.spis.gov.pl

Do udziału w niej uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl  oraz zarejestrują się na stronie loterii.

W ramach Loterii odbędzie się 7 losowań, które będą transmitowane na żywo poprzez stronę internetową Loterii oraz w mediach społecznościowych GUS, na kontach w serwisach YouTube oraz Facebook.

Nagrodami jest 480 kart przedpłaconych na kwotę 1000 zł każda oraz 960 kart o wartości 500 zł każda. Nagroda główna to jeden z 16 samochodów miejskich - Toyota Yaris. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii ruszyło 22.04.2021 r. dlatego ważne jest zachowanie wiadomości z 10 - znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu.
Spis potrwa do 30 września 2021 roku.

TEKST: D.L.
Źródło:GUS