Wraz z nadejściem wiosny luzowane są obostrzenia w branży turystycznej. Dzięki temu gminę Lesko  znów odwiedzają coraz to liczniejsi goście, szukający atrakcji podczas długo wyczekiwanego wypoczynku. Z pomocą przychodzi im Bieszczadzkie Centrum Informacji Turystycznej, które jak w roku ubiegłym, oprócz fachowej obsługi przewodników karpackich, oraz inne atrakcje i niespodzianki.

Nie da się ukryć, że dla turystyki, która jest jedną z głównych źródeł dochodu mieszkańców Bieszczadów, ostatnie miesiące były walką o przetrwanie. Dlatego też z niecierpliwością i nadzieją na dobry sezon przygotowują się do letnich miesięcy. Czy w te wakacje Bieszczady przeżyją oblężenie turystów jak w ubiegłym roku? Wszystko na to wskazuje, gdyż Polacy wybierają krajowe destynacje ze względu na niepewne sytuacje w krajach europejskich. Obecnie miejsca noclegowe zapełniają się powoli ale systematycznie, jednak specyfika tej gałęzi gospodarki jest bardzo dynamiczna i obłożenie w obiektach może za chwilę być pełne.

Jedno jest pewne – turyści mimo pandemii są coraz to bardziej wymagający. Szukają ciekawej oferty usługowej i pamiątek wytworzonych lokalnie. Otrzymają to z właśnie w leskim Centrum, które w tym sezonie oferuje też nowy produkt – zwiedzanie Leska z przewodnikiem. Zatem teraz nie tylko grupy zorganizowane mogą liczyć na profesjonalne oprowadzanie po mieście z 550-letnią historią, ale też osoby indywidualne. Ponad godzinny spacer przeplatany ciekawym opowiadaniem o znanych i nieznanych faktach, legendach i zabytkach to sposób na poznanie lokalnej historii, kultury i tradycji, również dla tubylców. A dla lepszej orientacji w terenie, czekają na Państwa nowo wydane - przez Gminę Lesko bezpłatne foldery turystyczne z mapą miasta i gminy.

Lada dzień w newralgicznych miejscach pojawią się też tablice kierunkowe prowadzące do Centrum Informacji oraz toalet miejskich, gdyż brak oznakowania tych miejsc zgłaszany był przez turystów i przewodników. Odnowione zostaną też duże tablice informacyjne przy urzędzie gminy i obok ratusza.

Przedsiębiorców z branży turystycznej i okołoturystycznej zachęcamy do odwiedzenia Centrum i przekazania swoich materiałów promocyjnych, ponieważ chcemy stworzyć bogatą bazę usług dla potencjalnych klientów. Mieszkańców oraz gości odwiedzających gminę Lesko zapraszamy zaś na żywą lekcję historii i regionalnej kultury rzemieślniczej, którą przedstawią zawsze uśmiechnięte panie - Basia i Kasia.

Bieszczadzkie Centrum Informacji Turystycznej czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00 oraz w sobotę w godzinach od 9:00 do 14:00. Na wakacjach otwarte drzwi będą również w niedzielę.

TEKST: BCIT
ZDJĘCIA: BCIT