W niedzielę 1 sierpnia w Lesku, odbędą się zawody Cross Country (3 runda) w ramach Pucharu Południowej Polski. Zawodników zobaczymy na trasie: Lesko - Weremień.

W pierwszy weekend sierpnia zapraszamy do Leska na niezapomnianą przygodę - PUCHAR POŁUDNIOWEJ POLSKI CROSS COUNTRY. Organizatorzy 3. rundy dla zawodników przygotowali 7 km pętlę w okolicach ośrodka LeskoSki, która prowadzi przez głębokie wąwozy i kilka szybkich prostych. W ubiegłym roku na trasie zjawiło się prawie 200 zawodników, którzy podkreślali profesjonalną organizację oraz wspaniałą atmosferę, jaka panowała podczas zawodów.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, z których każda miała do pokonania 1,5 godz. jazdy. Podczas przygotowań tras, które przebiegają głównie przez las – przygotowano dwa warianty do wyboru „hard” i „chicken”, wobec czego trasa jest do pokonania dla każdego. Należy jednak pamiętać, że trasa nie należy do najłatwiejszych, a wpływ na nią ma również nieprzewidywalna bieszczadzka pogoda.

3. runda Cross Country w Lesku odbywa się już po raz trzeci. Uczestnicy zawodów podkreślają, że impreza co roku są przygotowana jest na najwyższym poziomie.

PROGRAM IMPREZY
8:30 - 10:00 - zapisy w Biurze Zawodów dla klas Junior, Junior85, Kobiet, SeniorS1, Hobby1, Hobby2
10:30 - odprawa zawodników na polu startowym, a po niej start klas: Junior, SeniorS1 , Junior85, Kobiet, Hobby1, Hobby2
10:30 - 12:30 - zapisy dla klas: Pro, Expert, Masters , Senior S2
13:00 - odprawa zawodników na polu startowym, a po niej start klas: Pro, Expert, Senior S2, Masters
15:30 - wręczenie nagród i zakończenie zawodów

ORGANIZATOR: Puchar Południowej Polski - Cross Country oraz Bieszczady Enduro Team
PATRON: Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski

TEKST: red